backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.C

Chladnější počasí přivítalo žáky Benešovky na podzimním soustředění na Jívce. Ničemu to však nevadilo, protože děti denně sportovaly a věnovaly se i svým hrátkám. V budově bylo krásné teplo a nic nám nescházelo. Velmi atraktivní byl vnitřní bazén, kde se děti po celém dnu krásně vyřádily. Ve středu  zažily také velmi poutavé vyprávění o bizonech a životě indiánů. Bonusem se staly vycházky do lesa a sbírání hub, kterých tu bylo jak naseto. Všem se soustředění líbilo a nikomu se nechtělo domů.

Lacová, Hrašová

Návštěva Tonga v Hradci Králové proběhla dle dětských představ!

Společně se 3. A jsme se vydali na výlet do Tonga. Děti prožily den plný zábavy, pohybu a nejrůznějších opičáren na atrakcích, které představují ostrovy či mořský svět. Za jediné dopoledne jsme tak společně uskutečnili dobrodružnou cestu oceánem. Děti se vracely z Tonga nadšené a šťastné!

Hrašová Lucie

Dnes jsme se konečně dočkali!

Dlouho připravovaná a očekávaná akce byla tu - Pasování na čtenáře! Děti si na tuto akci připravily pro Krále Vendelína pohádku O veliké řepě, kterou zahrály na výbornou! Králi i všem přítomným se představení i celá akce moc líbila. Král poté, každého jednotlivě, mečem pasoval na rytíře a rytířky krásného slova a každému daroval knihu Lapálie v Lampálii. Děti se moc těší, až si ji budou moci přečíst. Také doufám, společně s králem Vendelínem, že po přečtení této knížky budou děti pokračovat ve čtení mnoha dalších knih.

Hrašová Lucie

Děti ze třetí a první třídy se letos zúčastnily letního soustředění na Modrokamence. Dá se říci, že harcovníci a prvňáčci poprvé okusili sportovní disciplíny a různé aktivity za krásného počasí, které nás provázelo celý týden. Nejvíce her si děti užily v lese, kde také stavěly domečky a bungry. Spokojenost byla s jídlem, výletem do Janských Lázní a závěrečnou stezkou odvahy. Všem se soustředění moc líbilo. Gratuluji také prvňáčkům za sportovní výkony a děkuji i třeťáčkům za pomoc a podporu.

Lacová, Hrašová

Dnes jsme vyšli vstříc, pro někoho novému, dobrodružství!

Vyrazili jsme na výletní loď Arnošt, s kterou jsme pluli z přístaviště za Tipsport arénou. Plavba trvala devadesát minut. V průběhu plavby jsme měli možnost osvěžit se výbornou zmrzlinou. Výlet jsme si užili a všem se moc líbil. Příští dobrodružství nás čeká už ve čtvrtek, 1. 6. 2017, kdy zažijeme sportovní dětský den. Těšíme se!

Hrašová Lucie

 

Exotika vždy láká jak děti, tak i dospělé. Nedílnou součástí je zdravé a chutné ovoce i zelenina. Rukola nebo polníček se používá v  jednoduchých jídlech a koloval u dětí na ochutnání jako první. Pak následovalo  exotické ovoce, které všem moc chutnalo a nemohli se ho nabažit. Ananas však v oblíbenosti vyhrál. Doufejme, že v rámci projektu - Ovoce a zelenina do škol, vyhraje u dětí zdravý styl života.

Lacová, Hrašová

Dnes dostaly děti velkou pochvalu za skupinovou práci v bloku výtvarné a pracovní výchovy. Vytvářeli jsme si upíří masky. Tímto přejeme všem, aby si užili prodloužený víkend a v úterý se budeme odpočatí zase těšit do školy!

Hrašová Lucie

Chladné dubnové počasí s trochou sluníčka přivítalo mnoho dětí na Pernštýnském náměstí, kde se jako každý rok konala oslava Dne Země. Kolem připravených stánků s různými úkoly o přírodě se hemžilo plno dětí. Každý chtěl odpovídat na zajímavé otázky a získat razítko za správnou odpověď. Našim dětem se to velmi dařilo a každý si za splněné úkoly odnesl krásnou odměnu dle svého výběru. Velký zájem třeťáků sklidila kniha O dinosaurech. Malé děti si zase odnášeli omalovánky, pastelky a míčky. Akce se vydařila a všichni byli spokojeni.

Lacová, Krámová, Hrašová

Dnes jsme již podruhé navštívili Krajskou knihovnu Pardubice, kde jsme si povídali s paní spisovatelkou Lenkou Rožnovskou. Paní spisovatelka píše knížky pro nás pro děti a vysvětlila nám, jak se taková knížka vytváří. Dokonce i víme, kdo je REDAKTOR  a ILUSTRÁTOR. Paní spisovatelka nám četla z jedné její knížky Školačka Kristýnka a my jsme plnili různé úkoly. Za odměnu a splnění všech úkolů jsme dostali malé vysvědčení. 

Příště se společně do knihovny vydáme až na "Pasování" :). Do té doby budeme čtení pilně trénovat, abychom mohli být na čtenáře pasováni. 

Čtenáři z 1.A, 1.B a 1.C

                                                                                                 Michaela Krámová, Zuzana Stříteská a Lucie Hrašová