backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 3.C

Krásné vánoční svátky a mnoho šťastných chvil v novém roce přeje 3. C

Dobrý den,

v pondělí 4. prosince jsme byli v Ekocentru Paleta na programu s názvem "Jak to vidí nevidomí". Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě lidí s vadou očí. Vyzkoušeli jsme si některé každodenní činnosti, které tito lidé s vadou zraku či úplnou ztrátou zraku musí zvládat. Myslím si, že jsme se mnoho nového dozvěděli, ale především jsme si uvědomili, že život a zdraví nejsou samozřejmostí.

Dobrý den,

školní rok je v plném proudu a my jsme již třeťáci. Není to sice žádná katastrofa, ale také to již není žádná legrace. Věřím, že i doma se s dětmi snažíte procvičovat, jen je to moc asi nebaví :-( Ve škole se často  zapotí a doma by si chtěli hrát, ale někdy je potřeba sem tam něco procvičit. Abyste nemuseli stále vymýšlet nějaké úkoly či kupovat pracovní sešity, píšu zde několik dobrých webů na procvičování. Určitě to děti bude bavit a vy si u toho budete moci vypít třeba kafe. Každé dítě v jejich věku chce jít na počítač či tablet, tak proč tuto touhu nepodpořit smysluplnou činností.

skolakov.eu

matematika.hrou.cz

www.onlinecviceni.cz

 

Pod heslem "Všeho s mírou" přeji krásný prodloužený víkend

Zuzana Shánělová

Ve středu jsme byli společně 2. C a 5. C na výletě v zábavném parku Mirakulum. Je to bývalý vojenský objekt, který je z části použit a využit nejen pro děti. Velikost parku je zhruba 10ha. Děti měli spoustu příležitostí vyzkoušet obří houpačky, trampolíny, tobogány a v neposlední řadě také částečně vodní svět. Počasí nám přálo a my jsme se z výletu vrátili šťastni a plní zážitků.

Všem přejeme pohovové prázdniny plné sluníčka.

Zuzana Shánělová a Jana Secká

Dnes se celý první stupeň obohatil o krásné a poučné divadelní představení Vikingové.

Dozvěděli jsme se spoustu informací z historie, byly nám vysvětleny některé fámy, které jsou z historického hlediska nemožné a dokonce jsme se i my děti zapojili do válečného tažení.

Celé představení je z dílny divadelní a šermířské skupiny Pernštejni, kteří své vystoupení mají nejen poučné, ale i zábavné. Doufáme, že i příští školní rok k nám zavítají s dalším historických tématem.

V týdnu od 12. do 16. června jsme se zúčastnili školy v přírodě. Letos jsme zavítali do krásné přírody Jizerských a Krkonošských hor. Každý den byl úplně jiný a moc pěkný.

Hned v úterý jsme byli na výletě v Harrachově, kde jsme navštívili nejstarší sklárny u nás, muzeum Šindelku a Mumlavské vodopády. Středa byla ve znamení sportu. Hráli jsme přehazovanou, vybíjenou, běhali postřehový a hvězdicový závod a celý den jsme skákali na obří trampolíně. Večer byl karneval, který hodnotila odborná porota z řad dětí. Ve čtvrtek jsme se pěšky vydali na Maják Járy Cimrmana a přilehlé muzeum. Na zpáteční cestě jsme marně vyzvídali od paních učitelek jaké to překvapení nás večer čeká. Akrobatické kousky na motorce nejen staršího z účinkujích, ale i dovednosti 7 letého Pavlíka nám na chvíli zavřely pusinky :-)

Celý týden nám přálo nejen počasí, ale i naše bříška se měli moc dobře. Měli jsme karbanátek, hranolky, palačinky, špagety, svíčkovou a další pochutiny, při kterých nám i díky sportovním výkonům a horskému vzduchu zůstávaly prázdné talíře. Z celé školy v přírodě jsme si dovezli mnoho cen, ale hlavně mnoho zářitků. Třeba nás příští rok pojede ještě více.

V úterý 30. května jsme v odpoledních hodinách navštívili AQUA park v Pardubicích. Tento zážitek jsme měli za odměnu a šli pouze ti, kteří měli za měsíc duben a květen splněno dostatečné množství bobříků. Bobříky jsme dostávali za splnění pěti různých úkolů. K návštěvě AQUA každému stačily tři bobříky. Z 24 žáků se mohlo AQUA zúčastnit 20 dětí. V úterý podvečer se nás i přes nepřízeň počasí sešlo 16.

Pro velký úspěch budeme bobříky plnit i na podzim školního roku 2017/2018.

V pondělí ráno jsme se vydali do Ekocentra Paleta na program s názvem Lesní kouzla. Na tomto programu jsme nic nevyráběli ani netřídili odpad. Tentokrát jsme si povídali o lese, o chování v lese a to tom, kdo v lese kromě lidí  nebo zvířat může být. Sami jsme se přesvědčili, že ten, kdo se umí v lese chovat a ví, co se v lese má a nemá dělat, může vidět to, co jiní ne. Nám se to povedlo, a i když jsme si museli chvíli počkat, nakonec jsme viděli i lesního Druida. Pevně věřím, že až půjdete do lesa sami s rodiči, budete dodržovat stejná pravidla, které jsme si v pondělí zopakovali.

Jako každý rok i letos se naše škola zapojila do projektu Ovoce do škol. Cílem tohoto programu je častější přísun ovoce a zeleniny našim dětem. Také rozmanitost druhů ovoce je v dnešní době velice široká a nejen děti chtějí poznávat vše nové. Proto firma Bovys, která nám toto ovoce dodává, každý rok pošle krabici exotického ovoce a nevšední zeleniny, aby všichni žáci měli možnost ochutnat a poznat něco nového. Letošní rok byl ve znamení physalis, karambola, mango, avokádo, ananas, ředkev, polníček či rukola. To je jen krátký výpis toho, co jsme měli možnost nejen ochutnat, ale také se o těchto pokrmech dozvědět něco více. Věděli jste například, že ananas vyroste na rostlině vždy jen jeden, i když má tato rostlina na 100 tisíc květů?

Jak nám chutnalo, se můžete podívat na přiložených fotografiích.