backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.A

Letní Slavnosti jazyka

V pondělí 26. 6. 2017 proběhly jako každoročně na naší škole letní Slavnosti jazyka – přehlídka rétorických dovedností žáků 2. stupně.

Zúčastnilo se jí 18 vybraných žáků z třídních kol, kteří porotě přednesli své příběhy na libovolně zvolené téma.

V porotě zasedly paní učitelky češtiny 2. stupně – Dražková, Klepalová a Stehnová, které udělily 1. místo v mladší kategorii Tereze Hodásové ze 7. C  a  ve starší kategorii Natáii Paurové ze třídy 9. A.

V průběhu akce se mohli všichni účastníci občerstvit a na závěr získali diplom a sladkou odměnu.

Ve čtvrtek 22.6. se většina tříd 2.stupně zúčastnila školního turnaje v
piškvorkách. Zápasy byly opravdu vyrovnané a všechny týmy ze sebe při
boji vydaly to nejlepší. Všichni soutěžící obdrželi sladkou odměnu a
vítězové navíc odznáčky na památku. Závěrečné přátelské utkání proběhlo
na školní zahradě, kde si žáci mohli vyzkoušet novou instalaci dřevěných
piškvorek.

Už nám byla škola těsná, tak jsme šli zjistit jestli komáři opravdu štípou, kopřivy opravdu pálí a bláto opravdu klouže a špiní. Výsledek překonal očekávání a všechny pravdy potvrdil. Tak zase někdy příště půjde zkoumat.

Fotil terénní pracovník HE2

Naše miniaturní zeleninové záhony měly dokázat jenom jediné, ředkvičky nerostou v Kauflandu, tam se jenom prodávají. Jinak asi jako rodiče víte, jak Vaše děti pracují nebo nepracují.

S 6.A farmařil HE2

Už to roste, už to létá, bzučí, štípe, voní, zpívá a vy pořád nefotíte! Proč tu soutěž dělám? Asi pro sebe, takže přikládám inspiraci z víkendu.

Foťte jak šílenci, to vám vzkazuje HE2

Včera se za velmi nepříznivého deštivého a chladného počasí  konal další běžecký závod PARDUBICKÁ DEVÍTKA. Byly přihlášeny 2 štafety - za první stupeň ze třídy 4.A  Klára Hasová, Nella Raušová, Beáta Bartoníčková a za druhý stupeň ze třídy 6.A  Tereza Puchernová, Anežka Sádovská a Jáchym Sádovský. Druhostupňová štafeta se umístila na 3. místě. Lidový běh za naši školu absolvovalo 28 "odvážných" běžců. Děkujeme všem zúčastněným dětem i rodičům za jejich výkony a těšíme se příště!  /Z.S./

47. ročník Ligy škol v orientačním běhu skončil pro naši školu velice úspěšně. Všechna čtyři kola jsme vyhráli a celkově tím obsadili první místo z jedenácti škol. Našimi nejúspěšnějšími závodníky byli Marek Kadaně z 3.A, který obsadil 2. místo v kategorii H10,  Klára Haasová (1. místo) - 4.A a Kateřina Švíglerová (3. místo) - 4.B obě v kategorii D10. Filip Haas ze 6.A byl vítězem kategorie H12 a Bára Pušová z 8.A čtvrtá v kategorii D14.

Nejen vítězům, ale samozřejmě všem našim orientačním běžcům děkujeme za početnou účast, krásné osobní výsledky a chuť proběhnout se s mapou po lese.

PaaZ

Velmi nás všechny potěšil úspěch sourozenců Sádovských z 6. A, kteří prokázali, že nejsou jen dobrými sportovci, ale i skvělými matematiky.  Anežka a Jáchym se probojovali do okresního kola matematické olympiády.

Zde uspěli na výbornou.

Jáchym obsadil 2. místo a v celé soutěži ztratil pouze jeden jediný bod.

Anežka skončila na krásném 12. místě.

Oběma soutěžícím blahopřeji. HD

V pondělí jsme zakončili povídání o starověkém Řecku pravou řeckou hostinou, na které jsme ochutnali řecký jogurt, hroznové víno, sýr Fetta, placky, černé a zelené olivy a tekuté zlato - olivový olej.

V příloze najdete pracovní list, který jsme s mnoha dalšími úkoly zvládli a počítejte s testem ve čt. 20.4.2017 ;o)

Schobi

Jako každý rok, tak i letos se Benešovka zúčastnila mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan. Soutěž se konala jako v řadě dalších zemí v pátek 19. 3. a celkem se jí u nás zúčastnilo 290 žáků.