backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 2.A

S radostí Vám všem oznamujeme, že jsme i v tomto sběrbu papíru obsadili 2. místo :)!!!!! Stějně jako na všech předešlých akcích byla nejelpší třída 4.A. Naší třídě se porařilo přinést více než 2 tuny papíru. Nejlepším sběračem naší třídy, ale i celé školy byla Laura Mudrochová, která nasbírala cca 950Kg papíru. Odměna nás samozřejmě nemine!

Chválím všechny, kteří přinesli alespoň pár kilogramů papíru  a zaslouží si proto odměnu :)! Velké poděkování také patří rodičům, babičkám, dědečkům a všem, kteří vzorně sbírali a díky Vám si můžeme odměnu užít!

Sběrači z 2.A                                                                                                                Michaela Krámová

Ráda bych pochválila všechny šikovné běžce z naší třídy, kteří se zúčastnili lidového běhu na Pernštýnském náměstí. Díky Vám, dalším spolužákům z naší školy a taky všem rodičům jsme obsadili 2. místo v soutěži škol a za odměnu můžeme koupit nějaké drobné pomůcky pro naši školu! 

Sportu zdar :)

                                                                                                                   Michaela Krámová

V Prvouce jsme si povidali, jak se dřív žilo, co bylo jiné, jeslti to bylo lepší teď nebo když byly naše rodiče dětmi. Díky seriálu Vyparávěj jsme mohli vidět, jak to doma nebo i ve škole vypadalo. Dnes nám naši spolužáci přinesli ukázat různé předměty z dob, kdy naše mamky a taťkové byly jako my. 

Proč se učit ve třídě, když je venku tak hezky :) 

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

V pátek 6.4. jsme měli tak trochu jinou výtvarku a pracovní činnosti. Dopoledne jsme stravili v ateliéru. Vytvářeli jsme totiž fotogramy. Nejprve jsme vůbec neměli tušení, co budeme dělat, ale brzy jsme poznali, co to fotogramy jsou a jak se "vyrábějí". Všichni jsme si vyzkoušeli, jak se dají předměty vyfotit i bez foťáku a jak ty samotné fotky vznikají. Na památku jsme si všichni odnesli dva obrázky :). 

Výtvarníci z 2.A

Ahooj,

tak se hlásíme z dalšího báječného soustředění. 5 dní jsme strávili v Olešnici v Orlických horách na chatě Juráška. Čas jsme teda trávili hlavně na sjezdovce :). Od pondělního odpoledne, kdy jsme se rozděli do družstev, jsme až do čtvrtečního odpledne lyžovali a zdokonovalovali naše lyžařské umění. I počasí nám přálo a dva dny krásně svítilo sluníčko. Pilně jsme trénovali, abychom ve čtvrtek odpoledne mohli jet závody. Všichni slalom bezvadně zvládli. Někdo rychleji, někdo trochu pomaleji, ale všichni si zasloužili odměnu a medaili :).  Máme za sebou krásný týden. A kdo ví, třeba jednou i někdo z nás bude závodit v opravdovém slalomu a vyhrávat zlaté medaile :), že by  na Olympiádě?

 

Lyžaři z 2.A a 2.B

                                                                                                                                        Michaela Krámová

 

 

Dnešní den byl zvláštní hned ze dvou důvodů. Naši školu navštívil španělský velvyslanec a dostavali jsme vysvědčení za 1. pololetí. Na návštěvu velvyslance jsem se vzorně připravovali. Nejdřív jsme ale museli zjisti, kde  Španělsko leží, jakou má státní vlajku a také jaké je hlavní město. Také už známe tanec flamenco a býčí zápasy. Pan velvyslanec sice za námi do třídy nepřišel, ale někteří z nás měli to štěstí a viděli ho během přestávky na chodbě u naší třídy. Celá třídě se vzorně oblékla do černočervené barvy a dívkám nechyběly červené kytky ve vlasech :).

Poslední hodinu jsme hodnotili 1. pololetí.  Každý zhodnotil sám sebe, řekl na čem je nutno zaparacovat, co má zlepšit, ale taky co mu jde, v čem je každý z nám dobrý. Je potřeba se umět pochválit ;-)!  I naše paní učitelka zhodnotila sama sebe a předvším svou práci. Vyhlásili jsme také nejlepší čtenáře naší třídní soutěže "Čtenářska duha".  Domů si odnášíme moc pěkná vysvěčení.

A zítra hurá za odměnu do kina!

Šikulové z 2.A

 

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2018

přeje celá 2.A 

Ve čtvrtek 7.12. jsme společně 2.A a 2.B vyrazili na výlet do Ratibořic. Nejprve nás čekala návštěva zámku, kde jsme poznali, jak probíhaly knížecí Vánoce a po té jsme se po lehce blátivé cestě přesunuli do mlýna. Tam jsme naopak poznali ty naše staročeské Vánoce v období adventu. Zbyl nám i čas, abychom nakoupili drobné dárečky :). 

 

Výletníci z 2.A a 2.B