backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 1.A

Hodina tělesné výchovy nemusí být pouze v tělocvičně nebo na hřišti. V zimě jsme se učili bruslit. Teď zkoušíme naši šikovnost na lezecké stěně.

P.K.

Tentokrát jsme vyrazili do Palety za domácími zvířátky. Děti si odnesly spoustu informací, jak o ně pečovat. Každý si tam našel svého mazlíčka.

P.K.

Společně jsme navštívili knihovnu, kde jsme se seznámili s možností půjčování knih. Brzy z nás budou opravdoví čtenáři.

P.K.

Dne 14.4.2018 se uskutečnil Lidový běh Vaňka Vaňhy jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. Běhu se zúčastnilo kromě veřejnosti 17 škol. Z celkového počtu jsme skončili na krásném 6.místě, obdrželi jsme drobné ceny, v cíli se všichni radovai ze zasloužené medaile. Na prvním místě se mezi školami  umístila Základní škola Polabiny I.

Všem běžcům i chodcům děkujeme za účast a těšíme se na dalším běhu Pardubická devítka, který se uskuteční dne 25.4.2018. Bližši info zašlou třídní učitelé.

Těšíme se na vás a běhu zdar :-) 

 

V pondělí 5.3. jsme se s dětmi podívali "na zoubek". Děti shlédly krátký příběh "Jak se Hurvínkovi dostat na zoubek". Hravou formou jsme si ukázali správnou techniku čištění zubů, připomněli jsme si, jak předejít zubnímu kazu a jaké potraviny jsou vhodné pro náš chrup :-). Děti dostaly odměnu v podobě dárkové tašky. Celý preventivní projekt byl pod záštitou DM drogerie.

Toto jsou naše první společné Vánoce.

Vám všem, dětem i rodičům, přeji krásné vánoční svátky, hodně zdraví a spokojenosti v příštím roce.

Pavlína Kakosová

Další vánoční program nás čekal v Ekocentru Paleta.

Děti se seznámily se všemi vánočními tradicemi a zvyky, některé si vyzkoušely. Házely bačkorou, rozkrajovaly jablíčko, lily olovo, pouštěly lodičky, ...

Do školy se vracely s vlastnoručně vyrobeným dárkem - svíčkou z včelího vosku.

P.K.

Děti z 1.A a 1.B jely nasát vánoční atmosféru do zámku v Ratibořicích.

Ve vyzdobených místnostech se sešly se zámeckým panstvem, které je zámkem provedlo. Cestou ke mlýnu jsme se stihli vyfotit s Boženou Němcovou :)

Zbyl čas i na nakupování upomínkových předmětů a dárečků.

Výlet se vydařil.

P.K., H.T.

Poslyš čerte, Mikuláši a ty taky andílku, ...

Benešovku navštívili Mikuláš, čerti a andělé. Přišli se podívat i za dětmi do 1.A.

Kdo se bál?

P.K.