backgroundbackgroundbackgroundbackgroundbackground
Separator

Třída 6.D

     Zazářit, nebo jen si dokázat, že to zvládneme, můžeme nejen na sportovním poli. Nabízejí se i jiné možnosti! :) Třeba Mistrovství Benešovky v recitaci!  18. února 2025 mají žáci od druhých až do šestých tříd možnost poměřit své recitační dovednosti ve školním kole a možná objevit svůj skrytý talent. 

     Většina tříd si nejprve uspořádá třídní kola, kde si děti vyzkouší recitaci před spolužáky. Společně vyberou dva nejlepší zástupce, kteří budou mít možnost probojovat se na místa nejvyšší v rámci Benešovky a postoupit do dalšího - tentokrát již okresního kola. Zní to jako výzva? Pusťte se do ní. :)

 

          

 

Tipy pro úspěšnou recitaci:

- Vyberte si text, který vás baví – když vás osloví, vtáhnete i posluchače.

- Trénujte výslovnost a tempo – zkoušejte před zrcadlem, rodinou nebo i plyšákem.

- Nebojte se emocí – recitace není jen o slovech, ale i o prožitku.

- Dívejte se na publikum – udržení očního kontaktu dodává sílu i sebejistotu.

- Buďte originální – osobitý styl vás může odlišit a zaujmout.

 

     Tak co, jdete do toho? Přijďte si užít soutěž plnou básniček, prózy, možná i trémy a především odvahy a zcela jistě i skvělých výkonů. Těšíme se na vás!

 

Zdena Jírková, Jana Secká, Lenka Klepalová a Michaela Doubravová

Dne 23. 10. jsme navštívili Ekocentrum Paleta, tématem tentokrát byly lesy. Dozvěděli jsme se, jaký význam lesy mají a co je dnešní době ohrožuje. Seznámili jsme se s vlivy živé i neživé přírody a také člověka na fungování lesa. Prožili jsme dvě "bitvy" s nepřáteli lesa.

Pomozte nám připomenout hrdiny, kteří bojovali za naši svobodu, a získat prostředky na jejich podporu a zachování příběhů prostřednictvím Paměti národa, jejíž databáze a workshopů využíváme ve výuce moderních dějin. Je tu podzim a to znamená, že se blíží každoroční sbírka ke Dni válečných veteránů společnosti Post bellum/Paměť národa. Po celý měsíc budou po celé zemi i na naší škole k dostání červené květy máků, které si připínáme na klopu jako symbol úcty k hrdinům. Jako každý rok bude kasička s máky po celý listopad umístěna v 1.patře v kabinetu pí. uč. Schoberové a pí. uč. Vodákové. Doporučená částka za květ máku je 50,- Kč. Děkujeme předem za Vaše příspěvky! Irena Schoberová

Interaktivní výstava v Pálaci Pardubice

Ve dnech 11. – 13. 9. 2024 se žáci 6. B, C, D účastnili adaptačního kurzu v Ekocentru Paleta v malebných Oucmanicích.

I když nám počasí zrovna nepřálo, zapojili jsme se do různých aktivit, které nám ukázaly život na statku. Krmili jsme osla, čistili kotce pro králíky a morčata, které jsme si mohli i pochovat. Zjistili jsme, proč je dobré mít na zahrádce kompost, pleli jsme zahrádku či vozili hnůj. Velký úspěch u dětí mělo vaření ze zbytků potravin, které většinou skončí v koši, a největší kreativitu děti projevily při vyřezávání lžiček ze dřeva. A nakonec jsme se díky lektorům dozvěděli mnoho zajímavostí o bylinkách, ze kterých jsme si uvařili výborné čaje. Během pobytu žáci absolvovali také hry zaměřené na posílení třídního kolektivu.

Díky tomuto kurzu si žáci odnesli nejen nové znalosti o přírodě a ekologii, ale také posílili své dovednosti v týmové práci, kreativitě a zodpovědnosti. Bylo skvělé sledovat, jak se žáci aktivně zapojují do programu, spolupracují a tvoří nezapomenutelné společné zážitky.

Třídní učitelé 6. B, C, D

Dnes jsme navštívili vzdělávací centrum Sféra a absolvovali tyto báječné programy:

Barevné tkaní

Z čeho si lidé v minulosti vyráběli šaty? Z čeho získávali základní suroviny a jaké postupy se ani po staletích nepřestaly používat? Žáci si prohlédli, jak vypadá vlna, bavlna, nebo co se dá vyrobit z vláken kopřivy. Seznámili se s principem tkaní a sami si ho na rámečcích vyzkoušeli. Procvičili si řemeslnou zručnost při práci s vlnou a každý si odnesl malý výrobek. 

Workshop je více zaměřený na rukodělné aktivity, procvičení jemné motoriky a trpělivosti.

 
Bublinkování

Žáci zažili spoustu experimentů. Vyrobili si sloní zubní pastu, tančící bubliny nebo sopku chrlící lávu!

V programu „Bublinování“ se společně seznámili s nejvýznamnějšími plynnými prvky a jejich sloučeninami, které se vyskytují na Zemi a jsou elementární pro život.

Grafika

Grafický design je všude kolem nás a setkáváme se s ním každý den. Jak ale všechno grafické vzniká? Žáci si vyzkoušeli práci s Photoshopem - nejrozšířenějším grafickým programem na světě a stali se pro jednou pánem své reality. Během programu si upravili svoji fotku a vytvořili obálku časopisu podle vlastní fantazie

Parádně jsme si programy užili. Přikládám fotografie. 
V. Balášová

 

Také naše třída prodejem svých výrobků na Velikonočním jarmarku přispěla na konto nadace Dobrý anděl. 
 

Všem přejeme krásné prožití velikonočních svátků!

 

Děti si ve skupinách vyrobily jeden z mnoha druhů krmítek pro zpěvné ptáky (šišková, květináčová a jedno dřevěné). Ví, proč se ptákům v zimě pomáhá a chápe podzim jako období příprav na zimu.

Povídaly si o ptáčcích a jiných zvířátkách na podzim a v zimě. O hladu a o tom, jak můžeme pomoci. Vyrobily si několik různých typů krmítek ( stloukly si i jedno dřevěné). Vše,co si vyrobily, to si odnesly do školy..Přikládám fotografie.

Dnes jsme s dětmi opět po roce ochutnávaly exotické ovoce - granátové jablko, hrušky nashi, avokádo a kiwi. Přikládám fotografie